Dom bez dymu, wirusów i kurzu – o oczyszczaczu powietrza

Dom bez dymu, wirusów i kurzu – o oczyszczaczu powietrza

Polacy powoli zdają sobie sprawę z tego, jak ważne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu różnego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: kurz, pyły zawieszone PM2.5, spaliny pojazdów, dym tytoniowy czy wirusy i drobnoustroje. Jak zatem zadbać o oczyszczanie powietrza w biurze czy domu?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele alergenów usuną?

Obecnie najlepszym wyjściem jest kupienie do domu oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i kurzami. Efektywność oczyszczaczy powietrza mierzy się definiując minimalną wielkość drobin zanieczyszczenia, które będą zatrzymane w ich filtrze. Oczyszczacze o znacznej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wychwytują prawie 100% zanieczyszczeń o rozmiarze 0,3 mikrona. Jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem jest jeszcze efektywniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje wysoki poziom filtracji. Wyłapują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikrometrów, co usuwa dym tytoniowy, pyły zawieszone PM10 oraz PM2.5 czy sadzę. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i szybko usuwa również wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do redukcji wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności okresowej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, natomiast jonizator plazmowy po prostu wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są energooszczędne i łatwe w użyciu.