Wykorzystaj eko gadżety reklamowe w działaniach marketingowych

Wykorzystaj eko gadżety reklamowe w działaniach marketingowych

W ostatnich latach przedmiot ochrony środowiska przeobraził się w jednym z najistotniejszych zagadnień, poruszanych arenie międzynarodowej. Konieczność modyfikacji naszych przyzwyczajeń dotyczących racjonalnego stosowania zasobów Ziemi, krok po kroku przebija się do każdego aspektu życia, także do świata promocji. Obecnie zarówno drobne firmy, jak i duże koncerny, dążą do tego, aby być eco-friendly. Swoje zaangażowanie w ochronę otaczającego nas świata mogą one zaprezentować światu w różnorodny sposób, także przez zastosowanie w akcjach promocyjnych eko gadżetów.

Eko gadżety promocyjne – nie tylko z tkanin naturalnych

Ekologiczne gadżety to towary reklamowe, ale wytworzone z materiałów łatwo degradowalnych albo przetworzonych. Są to również gadżety z tkanin bez dodatków tworzyw sztucznych, które są praktyczne i których obdarowany nimi klient nieprędko się pozbędzie. Sprawia to, że ich wykorzystanie w niewielkim stopniu wyrządza szkodę naturze. Do grupy eko gadżetów promocyjnych kwalifikuje się także te produkty, które wyprodukowane są z polipropylenu (PP). Pomimo, iż to polimer, bez trudu daje się go przetwarzać, a kiedy staje się to już niemożliwe, w trakcie jego rozpadu nie są wydzielane niebezpieczne gazy.

Ekologiczne gadżety reklamowe – co proponują hurtownie?

Można przypuszczać, że w asortymencie hurtowni sporadycznie natrafia się duży katalog eko gadżetów reklamowych. To nieprawda! Już sam asortyment odzieży promocyjnej jest ogromny – nadruki wykonuje się na t-shirtach z bawełny organicznej, w różnorodnych fasonach (dziecięcych, męskich i damskich), jak również w wielu kolorach. Nadruki reklamowe umieszczane są na bawełnianych lub jutowych torbach, dostępnych nie tylko w formie klasycznych toreb z uszami, ale także np. workowych plecaków. Pozostałe modne gadżety tego rodzaju to oczywiście długopisy, które produkuje się z bambusa lub ze zrolowanego papieru, eko puszki z biodegradowalnego polilaktydu, papierowe kubki na gorące napoje oraz portmonetki.