Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej – ucz się od profesjonalistów

Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej – ucz się od profesjonalistów

Kurs górski - ta niebywała oferta wszystkich zadowoli.

Góry są niebezpieczne, a jednocześnie są niesamowite. Praktycznie co parę dni, a szczególnie w miesiącach, kiedy wczasowicze tłumnie przyjeżdżają do atrakcyjnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych w sąsiedztwie słynnych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych tragicznych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez właściwego wyposażenia wybrali się na wycieczkę szlakiem o znacznej trudności. Zatem tym, którzy uwielbiają góry i chcieliby nauczyć się przemieszczać po nich odpowiedzialnie, polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie z asekuracji, survivalu i poruszania się w rakach

Najlepszą metodą, aby posiąść niezbędną wiedzę jest odbycie wszechstronnego kursu prowadzonego przez profesjonalistów z każdego z głównych obszarów łączących się ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy przewodników górskich, instruktorów wspinaczki i ratowników górskich. Pod ich okiem partycypanci kursu górskiego nauczą się między innymi prawidłowego władania czekanem, poruszania się w rakach i na rakietach śnieżnych, asekuracji, autoasekuracji i sposoby ratowania się przy upadku, przemieszczania się w zespole linowym, a także po szlakach zaopatrzonych w via ferraty. Co ważne, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami survivalu, orientacji w terenie oraz medycyny górskiej, które okazują się niezbędne w czasie przeróżnych niespodziewanych zdarzeń. Kurs obejmuje także zasady poprawnego postępowania podczas lawiny.

Szkolenia górskie, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który posiada wieloletnie doświadczenie jako organizator wypraw w łańcuchy górskie większości kontynentów. Kursy odbywają się w plenerze (na Słowacji, w Polsce i w Austrii) w niedużych grupach, które zazwyczaj mają nie więcej niż pięć- osób. W rezultacie przyswajanie wiedzy toczy się w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas możliwość przeznaczyć na każdego uczestnika szkolenia dostatecznie dużo czasu i uwagi, żeby mogli oni efektywnie opanować pełną wiedzę, potrzebną do pewnego poruszania się po górach.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]