Pierwsze lekcje samodzielności – warsztaty kulinarne dla dzieci

Pierwsze lekcje samodzielności – warsztaty kulinarne dla dzieci

Nie czekaj! Sprawdź aktualną ofertę warsztatów kulinarnych dla dzieci Kraków w dobrej cenie.

Dzieci lubią brać udział w kuchni – wybierać i podawać składniki bądź dekorować ciasta. Chcesz rozwijać zapał kulinarny Twojej pociechy? Poznaj kursy gotowania dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, czego dotyczą takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci uczy małych kucharzy niezależności

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć maluchy w przedziale wiekowym od sześciu do dziesięciu lat. W czasie warsztatów dzieci uczą się samodzielności i kształtują swoją pomysłowość i co najważniejsze – zdobywają pożyteczne umiejętności. A przy tym wyśmienicie się bawią. Nauka prostych przepisów, wybieranie i mieszanie składników i łączenie niecodziennych smaków – całość powoduje, iż maluchy ochoczo eksperymentują i i działają bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się także z regułami, jakie należy stosować w kuchni, co w dużym stopniu podnosi ich bezpieczeństwo podczas gotowania. W warsztatach mogą też asystować rodzice, dlatego jest to doskonała sposobność do spędzenia czasu wspólnie z dzieckiem. Opiekunowie mogą przyglądać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a potem posmakować tego, co przygotowały.

Jak przebiegają warsztaty kulinarne dla dzieci?

Warsztaty odbywają się w Krakowie i prowadzone są przez trzy godziny. W czasie kursu dzieci przygotowują deser i danie główne. Mali adepci kuchennego rzemiosła mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – przygotować pyszny makaron na słodko lub słono, ewentualnie spróbować swoich sił w pieczeniu aromatycznej, udekorowanej świeżymi składnikami tradycyjnej pizzy. W czasie kursu grupa przygotowuje także smaczny deser – mus z kruchym ciastem oraz polewą owocową. Nauka poprzez udział w zabawie to najlepszy sposób na wykorzystanie wolnego czasu, a własnoręczne sporządzanie ulubionych dań daje pociechom dużo satysfakcji. Nawet bardzo krnąbrne dziecko będzie z pasją uczestniczyło w przyrządzaniu idealnej pizzy bądź dekorowaniu tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci są prowadzone przez wykwalifikowanego szefa kuchni, który ma wieloletnią praktykę oraz bardzo dobre nastawienie do maluchów.

Adres firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]