malarstwo komputerowe, photoshop digital painting

Interesujesz się malarstwem cyfrowym? Zapisz się na kurs Photoshop

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od dziesięcioleci usiłują dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Umiejętność malowania tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już jedynym warunkiem, by zdobyć pracę w branży gamingowej lub filmowej, ponieważ te gałęzie rozrywki w procesie kreowania świata przedstawionego czy postaci wykorzystują przede wszystkim specjalistyczne oprogramowanie. Wiedząc o tych realiach mnóstwo młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysowaniem od razu sięga po popularne programy, używane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Popularne programy do digital paintingu

Istnieje wiele programów wykorzystanych współcześnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo że został stworzony jako software do obróbki zdjęć, błyskawicznie został głównym narzędzie artystów i game devów. Wraz z sukcesem Photoshopa pojawiły się kolejne pokrewne programy, jak przykładowo GIMP, Corel Painter czy Krita, w których dzięki użyciu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć prace przypominające malunki wykonane farbami akwarelowymi, gwaszem bądź farbami olejnymi. Malarstwo cyfrowe daje artystom większą wolność – twórca ma możliwość korygowania niefortunnych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz nigdy kupować!

Kurs digital paintingu online to nie tylko nauka podstaw działania oprogramowania

Na ogół lekcje malarstwa cyfrowego przebiega podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Jak najbardziej pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, jednak aby rozwinąć jak najlepiej swoje umiejętności, a przy tym poznać ważne techniki wykorzystania pędzli oraz wszystkie opcje oprogramowania, rekomendujemy wziąć udział w kursie przygotowanym przez biegłego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do różnorodnych kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum zagadnień jakie analizują takie szkolenia jest szerokie i nie uczą one tylko podstawowych funkcji programu. Istotne jest natomiast, aby decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia użytkownikowi kontakt z autorem szkolenia.

Adres firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]