Złota i srebrna biżuteria z topazami

Złota i srebrna biżuteria z topazami

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu kupisz biżuterię z topazami.

Topaz to jeden z najbardziej wytrzymałych minerałów na świecie, dzięki czemu jest stosowany do produkcji tarczy szlifierskich. Oprócz tego jest także jednym z najpiękniejszych minerałów, zaś jego zalety od lat są doceniane przez złotników i ich klientów. Może przybierać najróżniejsze kolory – od białego, przez czerwień, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim minerałem – występuje jedynie w Brazylii, na Syberii, w Afryce i na wschodzie Europy. Przez jubilerów bywa zazwyczaj przygotowywany szlifem wielobocznym, co dodaje mu niezwykłych walorów estetycznych.

Pierścionki i inna biżuteria z topazami

Kolor topazu sprawia, iż jest on wykorzystywany w szczególności do produkcji biżuterii ze srebra – doskonale komponuje się z tym metalem. Warto jednak dodać, iż w sklepach znajdziemy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – oferowane są także wersje złote. Biżuteria z topazami to najczęściej kolczyki i wisiorki, jednak jubilerzy wykonują również innego typu ozdoby. Para złotych kolczyków z tymi kamieniami to niekiedy koszt około 1000 złotych, natomiast na srebrne wydamy czasem sześciokrotnie mniej.

Dość problemów ze znalezieniem biżuterii z topazami

Z uwagi na ich wygląd, biżuteria z topazami jest naprawdę często spotykana. Chcąc wybrać modele szczególnie trafiające w nasze gusta dobrze więc wybrać się do kilku sklepów – zaś to pochłania dużo czasu. Aby tego się ustrzec, warto zdecydować się na kupno w internecie. Będzie to wyjście znacznie prostsze, a poza tym wchodząc do internetu możemy także znaleźć kolczyki i wisiorki w okazyjnych cenach.