Garść porad na temat kolczyków

Garść porad na temat kolczyków

Srebrne kolczyki zamówisz na www.bizutik.pl/kolczyki.

Wybierając kolczyki warto zwrócić uwagę nie tylko na ich kształt, to jak się prezentują i materiał wykonania, ale także na zapięcie. Oto krótki wykaz najbardziej rozpowszechnionych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to standardowe i najczęściej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest silne i nie musimy do niego używać dodatkowo zatyczek, jak m.in. w sztyftach. Tego rodzaju zapięcie zapewnia duża wygodę noszenia i częstokroć jest wykorzystywane w biżuterii w stylu art deco. Minusem tego zapięcia jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki bigle angielskie

Identycznie rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, jakkolwiek łatwiejszy w zakładaniu, przez wzgląd na rozchylaną klapkę z tyłu. Często używa się ich przy drogocennych zestawach biżuterii.

Kolczyki klips

Znakomite rozwiązanie dla pań, które nie mają przebitych uszu. Współcześnie dość sporadycznie używane.

Kolczyki rybka

Komfortowe w noszeniu latem, gdy nie ubieramy odzieży z postawnym kołnierzem, szalików ani czapeczek.

Kolczyki sztyft

Najbardziej rozpowszechnione zapięcie. Ma nikłą szansę odpięcia się, a zatyczki na zapięcie bez trudu kupimy wszędzie. To takie kolczyki panie kupują najczęściej. Wspaniale sprawdza się w przypadku niewielkich kulek i cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w drobnych, przeważnie złotych kolczykach. Wygodnie się je zapina i nie wymagają zabezpieczającej zatyczki. Tego rodzaju kolczyki używane są nierzadko w biżuterii dla dzieci.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]