Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Kilimandżaro wyprawa. Więcej na www.exploruj.pl

Sięganie po wierzchołki gór to pragnienie licznych globtroterów, którzy lubią nietuzinkowe eskapady. Niezapomnianych przeżyć niewątpliwie zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – wznosi się prawie 6000 m n.p.m. Globtroterów przyciągają głównie przepiękne widoki, zanikające już lodowce, jak również możliwość ujrzenia egzotycznych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu. Masyw tworzą Shira, Uhuru i Mawenzi – trzy góry będące śladem po wulkanach. Wycieczka na najwyższy szczyt Afryki wymaga należytej preparacji – ze względu na znaczną wysokość istnieje ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei niestabilna pogoda powoduje, że zdobycie masywu stanowi dla turystów trudne zadanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie powinny cechować się świetną kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 7 do 8 godzin dzień za dniem.

O czym powinno się pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko żółtej gorączce, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy należy także zrobić zapas leków zmniejszające ryzyko rozwoju malarii. Przed rozwojem choroby ochroni też właściwa profilaktyka – używanie preparatów odpędzających owady, a także nakładanie odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A w jaki sposób zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przystosuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]