Trekking w Himalajach – co oferuje to trudne pasmo górskie?

Trekking w Himalajach – co oferuje to trudne pasmo górskie?

Oferta wycieczki w Himalaje w rozsądnej cenie. Sprawdź co dla Was mamy.

Himalaje razem z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Wpływa na to mnóstwo elementów – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie nadmienić także o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie te góry są polem rywalizacji najlepszych wspinaczy z całego świata. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się także wśród zwykłych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na wstępie warto zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy zdobywania danego wierzchołka. Źródłem komplikacji bywa też samo opracowanie podróży – kupno biletów czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm planujących trekkingi w wysokich górach. Kolejną zaletą jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie mających wprawy w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – wycieczki wokół Shishapangmy lub Everestu

Z oczywistych względów osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Himalajach lub Karakorum w Himalaje albo Karakorum sporadycznie decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednak, iż te góry leżą poza ich zasięgiem, bowiem nierzadko organizowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Manaslu, Everest czy Annapurna. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia obywateli Nepalu oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju cudów natury, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]