Trekking w Dolomitach – nie tylko dla zaawansowanych

Trekking w Dolomitach – nie tylko dla zaawansowanych

Zajrzyj tu jeśli jesteś zainteresowany Dolomity trekking.

Zwolennicy czynnego spędzania wolnego czasu zapewne przebyli nieomal wszystkie trasy trekkingowe w Polsce położonych w Karkonoszach, w Tatrach i w Bieszczadach. Oczywiście są one porywające, lecz osoby często praktykujące ten typ sportu po jakimś czasie pragną doświadczyć na nowo ekscytacji płynącej z ekskursji po mało znanym sobie obszarze. Dlaczego zatem korzystać tylko z szlaków w Polsce, jeżeli można zachwycać się zachwycającymi widokami we włoskich Dolomitach?

Alpejskie Dolomity – wytyczono w nich też bezpieczne trasy krajobrazowe

Dolomity, czyli masyw górski leżący w całości w Alpach Wapiennych, cechują się znaczną ilością poszarpanych grani, baszt skalnych oraz stromych turni, które w czasie dnia padającego na nie światła zmieniają swoją barwę. Jest to także jeden z najurodziwszych masywów górskich starego kontynentu (jeśli nie całego świata!), nic więc dziwnego, że dekadę temu trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w tym paśmie górskim występują liczne urwiska, wysokie pionowe skalne ściany i dość spadziste stoki, wyznaczono w nich również niemało łatwiejszych szlaków krajobrazowych, z którymi da sobie radę zdecydowana większość turystów uprawiających trekking.

Brenta i szczyty Tre Cime – co można podziwiać podczas trekkingu we włoskich Dolomitach?

Niedoświadczonych entuzjastów trekkingu z pewnością oczaruje przeprawa przez to pasmo górskie po via ferratach, czyli po trasach, które zostały zaopatrzone w mocne liny asekuracyjne. Plan ekskursji tego rodzaju jest tak opracowany, żeby członkowie grupy mieli czas na naukę podstaw asekuracji, jak również procedur poruszania się po takiej trasie. Doświadczeni i wyróżniający się wysoką sprawnością fizyczną turyści będą zadowoleni z przejścia trasą po graniach Brenty, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla większości osób bardzo forsowna, jednakże jej uczestnicy na pewno zapamiętają ją przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić także w atrakcyjny sposób zimę, chodząc po mniej stromych obszarach na śnieżnych rakietach. Tak można zachwycać się m.in. wierzchołkiem Averau czy szczytami grupy Tre Cime.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]