Trekking górski – świetna forma wypoczynku dla aktywnych

Trekking górski – świetna forma wypoczynku dla aktywnych

Wyprawy trekkingowe - w tym miejscu znajdziesz więcej informacji o korzystnej ofercie.

Górskie wypady przybierają wiele postaci. Od nieśpiesznych spacerów po łatwych trasach w bliskim sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez całodniowe, piesze marsze po trasach klasyfikowanych wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby wziąć udział w trekkingach, konieczna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także zdolność posługiwania się sprzętem wspinaczkowym i turystycznym. Aczkolwiek za niejednokrotnie gigantyczny wysiłek dostajemy możliwość kontaktu z dziewiczą przyrodą i podziwiania przepięknych widoków.

Trekkingi – dopasuj właściwy poziom trudności do swojej kondycji

Poziom trudności technicznej jest zależny od terenów, przez które biegną trekkingi. Fachowcy wymieniają 3 stopnie trudności pieszych wycieczek w regiony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą te osoby, które mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do zwiększonej aktywności. Kolejny poziom trudności wymaga lepszej sprawności fizycznej i minimum minimalnego doświadczenia w górach – na przykład w Tatrach. Najwyższy stopień to wyprawy dla uczestników ze znakomitą kondycją, znajomością natury wysokich gór i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, jak również niebojących się uciążliwych warunków biwakowania w czasie kilkudniowej wyprawy.

Dokąd udać się na trekking?

Trekkingi można prowadzić we wszystkich górach. W naszym kraju entuzjaści tego rodzaju rozrywki najbardziej cenią sobie trasy w Tatrach. Jeżeli zaś idzie o pozostałe pasma Europy, największą popularnością szczycą się Alpy, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, wschodnia część Karpat, a także Góry Przeklęte na Bałkanach. Najbardziej zaawansowane w trekkingu osoby mogą zaś sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wycieczki w Andach, Karakorum lub Himalajach.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]