Skrzynka teletechniczna – rodzaje i zastosowanie

Skrzynka teletechniczna – rodzaje i zastosowanie

Jeśli potrzebujesz skrzynki teletechnicznej, koniecznie wejdź na www.telmor.pl.

Skrzynki teletechniczne muszą spełniać wiele oczekiwań i być wyjątkowo praktyczne. U dystrybutorów wyróżniamy wiele ich modeli, których konstrukcja musi być dostosowana na każdą ewentualność. Jak dzielimy skrzynki telekomunikacyjne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – zewnętrzne i wewnętrzne

Skrzynka telekomunikacyjna powinna być skonstruowana z wytrzymałego surowca i jednocześnie przepuszczać sygnały Wi-Fi. Na rynku znajdziemy kilka kluczowych modeli skrzynek telekomunikacyjnych. Bardzo często spotykany model to skrzynka teletechniczna przeznaczona do używania na zewnątrz nieruchomości, która musi być wytrzymała na ingerencje zwierząt, jak również ekstremalne warunki. Kolejna grupa to skrzynka umieszczona wewnątrz nieruchomości, w której zlokalizowane są kable telekomunikacyjne – np. światłowody oraz niezbędne przyłącza urządzeń – modemy TVK, rozgałęźniki. Moduły w środku skrzynki możemy zamontować np. na rzepy lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – różne wymiary

Ważnym czynnikiem jest też ochrona przed dostaniem się do szafki osób niepowołanych. W tym celu służą uniwersalne zasuwy. To ważne również w domu, w którym przebywają osoby małoletnie. Pamiętajmy również o uporządkowaniu przewodów – do tego celu wykorzystuje się dedykowane komory. U dystrybutorów znajdziemy wiele modeli szafek – mają one różne rozmiary, dzięki czemu szybko dostosujemy je do swoich potrzeb.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]